сряда, май 18, 2011

15.05.2011 Combat Sambo European Championships

На 15.05.2011 се проведе Европейското първенство по бойно Самбо за 2011 година. След тежък тренировъчен лагер с националният отбор Стефан Петров успя да завоюва медал за България и стана причина националният флаг да се издигне още веднъж в зала Универсиада.
Целият отбор се гордее с неговото постижение и имайки предвид младостта му и бързото му развитие очакваме все по-голямо развитие на предстоящите първенства, както и на световното първенство в Литва през ноември.
Стефан Петров е подкрепян от BJJ Life и SANDEX SPORT. Българският национален отбор завоюва общо 8 медала: 1 златен, 5 сребърни и 2 бронзови. Тези резултати класираха България на второ място в отборното класиране- след Русия и преди Украйна.
В категория над 100 килограма Европейски шампион стана Мартин Маринков. Вцеевропейски отличия завоюваха Румен Димитров, Радослав Асенов (52 кг), Марко Косев (62 кг), Борислав Величков (90 кг) и Иван Стоянов (до 100 кг). В категория до 57 кг, трети завърши Костадин Табаков.